bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Další hvězda na odchodu? Spekuluje se o výměně Meiera

23. ledna 2023, 10:35

David Zlomek

Tomáš Hertl si možná říká, proč v San Jose podepisoval. Mohutně se spekuluje o výměně Erika Karlssona, velmi realistický je také odchod další hvězdy. Švýcarskému útočníkovi Timovi Meierovi dobíhá smlouva. A o nové se zatím ani nezačalo jednat.

Vlastně nejde ani o žádné spekulace, vše totiž potvrdil Claude Lemieux, Meierův agent.

„O prodloužení smlouvy jsme se ještě nebavili. Timovu výměnu považujeme za velmi realistickou možnost,“ sdělil agent, jenž má pod sebou například Hampuse Lindholma nebo Rickarda Rakella, webu The Mercury News.

Meierovi momentálně dobíhá čtyřletý kontrakt. V létě bude chráněným volným hráčem, což by pro tým, který ho získá, mohla být velká výhoda.

Situace dokonce zašla až tak daleko, že Mike Grier, generální manažer San Jose, Meierovým zástupcům potvrdil, že ještě před případnou výměnou mohou jednat s novým týmem o prodloužení smlouvy. Jinými slovy, Grier s jeho výměnou nemá očividně žádný problém.

„Je mi jasné, že týmy, které mě budou chtít získat, mě asi budou chtít podepsat na delší dobu. Dává to smysl,“ pochválil samotný Meier Grierův krok. „Všechny ty spekulace nejdou moc ignorovat, ale snažím se z toho nezbláznit. Soustředím se na svůj hokej a nezabředávat do toho.“

Zatím se mu to daří, v mátožném týmu Sharks vyčnívá a boduje téměř v každém utkání. Na kontě má už sedmadvacet branek, což je jedenáctý nejlepší počin v lize.

Zatímco Meier si dle všeho polepší, se San Jose to opět vypadá prachbídně. Avizované zlepšení se neděje, navíc by měly odejít dvě velké hvězdy. Erik Karlsson i Timo Meier jsou žádanými artikly a dle informací ze zámoří se Sharks výměnám nebrání.  

Prioritou je totiž budoucnost, tím pádem zisky draftových výběrů a mladých hráčů. Přestavba se tak potáhne ještě několik let. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.