Děsivé. Muzzina po úrazu hlavy ošetřovali patnáct minut

5. srpna 2020, 10:32

Marek Hedbávný

Ticho. Strach. Obavy. V závěru utkání mezi Torontem a Columbusem se stal strašlivý moment. Odmlčeli se komentátoři, odmlčeli se hráči.

Obránce Toronta Jake Muzzin nešťastně – v pádu a v pohybu – narazil hlavou do nohy Olivera Bjorkstranda.

Původně se zdálo, že nejde o nic vážného. Muzzin se posadil, protřepal si ruce, oddechoval...

Jenže když k němu přiběhl týmový lékař, otřesený Muzzin si lehl na záda. A ležel na ledě dalších patnáct minut. Raději se přestal hýbat, aby nedošlo k poškození páteře.

Dramatické okamžiky se táhly. Zdravotníci si dávali obzvlášť záležet, aby se Muzzin nehýbal. 

Po dlouhé době, kdy byli všichni zticha a odmlčeli se i televizní komentátoři, Muzzina na nosítkách odvezli do nemocnice. Bližší zprávy o jeho zdravotním stavu zatím nejsou známy.

Pro Toronto je ztráta Muzzina zásadní. Jde o obránce, jakých nemají Maple Leafs mnoho. Vlastně – kromě Muzzina možná žádného. Poctivou defenzivou zachraňoval Toronto například v oslabení. O jeho schopnosti se donedávna opíralo Los Angeles, s kterým 31letý Muzzin vyhrál Stanley Cup.

Jeho středeční zranění ale vypadalo natolik vážně, že myšlenky na hokej jdou v tuto chvíli zcela stranou.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.