bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Faksa se stěhuje! Dallas ho vyměnil do St. Louis

2. července 20:27

Jan Šlapáček

Český útočník Radek Faksa poprvé mění v zámoří působiště, Dallas ho vyměnil do St. Louis.

Českého útočníka si Stars vybrali během draftu 2012 ze třinácté pozice. Svoji premiéru v NHL si Faksa odbyl v ročníku 2015-2016 a od té doby se stal stabilním hráčem týmu s hvězdou na hrudi. Celkem nastoupil do 638 zápasů a připsal si rovných 200 (89+111) bodů. Další zářezy za Dallas ale již nepřidá.

Organizace sídlící v Texasu se domluvila na výměně se St. Louis a její součástí byl právě český centr. Dallas si potřeboval udělat místo pod platovým stropem, a tak Blues nemuseli poslat na druhou stranu vůbec nic (future considerations).

V St. Louis začne pro Faksu nová kapitola, která by mu mohla přinést i více stráveného času na ledě. Cíle Blues sice budou rozhodně nižší než by tomu bylo u Stars, ale reálná šance na postup do play-off u St. Louis je.

Blues během dnešního večera rozhodně nelení. Protože krátce po výměně s Dallasem oznámili i dohodu s Ottawou, která za podobných podmínek pustí do St. Louis Mathieua Josepha. Nižší formace mají v klubu solidně vyřešené.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.