NHL.cz na Facebooku

Jurčo si Chicago pochvaluje. V Detroitu jsme se s přítelkyní nudili, rýpl si

13. března 2017, 15:00

Vojtěch Balon

Slovenský útočník Tomáš Jurčo strávil v Chicagu sotva pár týdnů, nové angažmá si ale jen pochvaluje. „Je tady pořád co dělat. V Detroitu jsme se s přítelkyní nudili a nevěděli, co dělat. To tady nehrozí,“ řekl Jurčo, který si pomalu zvyká na nový styl hokeje, který praktikuje trenér Blackhawks Joel Quenneville.

Zatímco Detroit je známý defenzivním hokejem založeným na fyzické hře, v Chicagu se praktikuje o poznání rychlejší a ofenzivnější systém. Generální manažer Stan Bowman ví, že Jurčo potřebuje čas na aklimatizaci. „Největší rozdíl je v tom, že tady si na ledě můžeme mnohem víc dovolit. V Detroitu jsme jen vyhazovali puky a hráli na jistotu,“ všiml si Jurčo.

To ale samozřejmě přináší také větší přetlak v kádru. „Jestli se chci udržet v sestavě, musím na ledě něco vymyslet,“ ví slovenský reprezentant, který by si mohl vzít příklad ze svého krajana Richarda Pánika. Ten se v minulé sezóně nevešel do sestavy slabého Toronta, v Chicagu však nebývale pookřál.

Tomáš Jurčo se na ledě stále trochu hledá a sehrává se s novými spoluhráči, v šesti zápasech nezískal ani jeden kanadský bod. Kouč Quenneville je ale stejně jako generální manažer Bowman trpělivý a Jurča i nadále nechává průměrně hrát zhruba 11 minut na zápas.

„Když jsem hrál v juniorce a na farmě, góly a body se ode mě očekávaly. V Detroitu jsem ale hrál hlavně ve třetí a čtvrté lajně, tak jsem si vybudoval zlozvyk a hrál hlavně na jistotu,“ řekl Tomáš Jurčo. Pokud se bude slovenský reprezentant chtít udržet v základní sestavě našlapaného Chicaga, bude se muset tohoto zlozvyku postupně zbavit...

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];