bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Kariéru ukončil 'Big Game Brass’

25. června 18:30

Josef Potůček

Po 16 sezónách a tudíž 1013 odehraných zápasech v NHL oznámil svůj odchod z profesionálního hokeje hráč, který si zahrál takřka za třetinu ligových týmů. Derick Brassard vystřídal rovných 10 organizací, přičemž svoji kariéru uzavřel v Ottawě, kam se po dvou zde strávených sezónách (2016-18) vrátil.

Šestatřicetiletý rodák z quebeckého Hullu zapsal celkem 545 (215+330) bodů. Dalších 68 jich přidal ve vyřazovací části. Své nejlepší roky si zřejmě užíval na Manhattanu v kádru newyorských Rangers, kterým pomohl v sezóně 2013/14 k účasti ve finále Stanley Cupu.

Brassard byl draftován v roce 2006 Columbusem jako 6. celkově. Svoji kariéru v centrálním Ohiu slibně nastartoval pod dohledem svéhlavého kouče Kena Hitchcocka. Na ledě si pak zde báječně rozuměl s Jakubem Voráčkem, který za svojí hokejovou poutí udělal definitivní tečku jen o pár týdnů dříve než Brassard.

„Oba víme, že občas uděláme nějakou chybu, ale učíme se a myslím, že jdeme tou správnou cestou,“ hloubal tehdy nad jejich vzájemnou spoluprací Brassard.

Při jeho začátcích se o něm říkalo, že nemá od všeho tak trochu, ale od všeho tak hodně. Byl přesným střelcem, rychlým bruslařem, dokázal přitvrdit a své si vždy zastal i při bránění. Někteří v něm spatřovali Daniela Briera, ti odvážnější dokonce samotného Joe Sakica.

Po svém odchodu z Rangers — kam zamířil po šesti letech z Columbusu, už nikde nepobyl více jak dvě sezóny. Mimo jiné proto, že jeho kariéru lemovala nepříjemná zranění. Po tom posledním (přetržený vaz v kotníku) na konci loňského ročníku se už nedokázal naplno zotavit a do sezóny 2023/24 již nezasáhl.

Přezdívku 'Big Game Brass’ získal od svých spoluhráčů pro svoji schopnost rozhodovat vypjatá utkání.

Žádné další ovšem již nerozhodne…

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.