bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Konec v NHL? Budoucnost Ondry Kašeho nedokážu předvídat, říká trenér Bostonu

23. dubna 2021, 12:11

Jiří Lacina

Jeho angažmá je pro Medvědy zklamáním. Klub jej získal z Anaheimu loni před uzávěrkou přestupů. Měl být pravým křídlem do formace k Davidu Krejčímu. Bohužel. V Bostonu naskočil Ondřej Kaše všehovšudy k osmi zápasům s bilancí 0+1. Dalších 11 přidal v play off (0+4).

V této sezóně stihnul jen dva. Ve druhém utkání po nikterak zákeřně vyhlížejícím hitu Milese Wooda z New Jersey odjel na střídačku, odkud se odpotácel do kabin. Od té doby jsme Ondřeje Kašeho na ledě neviděli. Historie otřesů mozku kadaňského rodáka je naneštěstí ošklivě bohatá a dobře známá. Dlouhá pauza naplnila ty nejčernější obavy.

Aktuální informace říkají, že pracuje na ledě i mimo něj, bohužel zatím mimo tým. Boston je momentálně na pětizápasovém tripu, rekonvalescent s mužstvem neodcestoval. Základní část spěje ke svému závěru, Kašemu končí po sezóně smlouva. V srpnu 2018 podepsal s Anaheimem tříletý kontrakt s roční stropovou zátěží 2,6 miliónu dolarů.

V týdnu se ke Kašemu vyjádřil trenér Bruce Cassidy. „Bruslí, trénuje každý den a vypadá to, že se v této oblasti zlepšuje. Dokud se ale nepřipojí k týmu, abychom ho viděli, je těžké něco říkat. Pokud jde o předpověď jeho budoucnosti, nemám pro vás žádnou skvělou odpověď. Dochází nám čas, abych tak řekl. Na trip s námi nejel, snad po návratu domů tam budou nějaké pozitivní novinky. Potřebuje hrát, aby nabral rychlost. Trvá to dlouho.“

Mluvili spolu několikrát, dlouhé konverzace to ale nebyly. „Myslím, že je přesycený takovými těmi otázkami: ‚Hej, tak jak je…‘ a neustále se opakujícími odpověďmi. Snažím se proto být stručný, jen ho povzbuzuju, aby makal, bruslil a snad přijde brzy zlom,“ dodal kouč.

Kašemu po sezóně skončí smlouva. V zámořských diskusích sílí názor, podle něhož český útočník v Bostonu skončí. Za takto nejistého zdravotního stavu ovšem může mít problém podepsat i jinde v NHL. Za poslední tři roky odehrál jen 87 zápasů (18+26) v základní části a 11 v play off. Nejvydařenější sezónu zažil Kaše v Anaheimu 2017-18, kdy v 66 utkáních nastřílel 20 branek.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.