bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Od hodin tělocviku k titulům? Tatum už má splněno, na řadě je Tkachuk

18. června 15:00

Tomáš Zatloukal

Jeden právě dotáhl bostonské Celtics k rekordnímu 18. triumfu v NBA, druhý se ze všech sil snaží o historicky první pro floridské Pantery v NHL. „A já Mattovi držím palce, jsem jeho velký fanda,” poví hvězdný basketbalista Jayson Tatum o hokejové star z famílie Tkachuků. Co je spojuje?

Pouto Tkachuk a Tatum, nebo též TNT, platí už od dětství.

Od časů, kdy se stali teenagery.

Chodili na Chaminade College Preparatory School, mívali spolu tělocvik.

Zmíněná škola stojí v St. Louis, kde válel v druhé polovině kariéry Keith Tkachuk, a teď může mít během dvou dní dva absolventy s tituly z neprestižnějších sportovních lig.

Tatum a Tkachuk zůstávali v kontaktu i poté, co se jejich cesty rozešly.

Holí se ohánějící Matt zamířil do rozvojového programu zaštítěného americkým hokejovým svazem, k bezedným košům skákající Jayson na škole pokračoval.

Až později, po maturitě, se přesunul na vysokou školu v Durhamu.

„Sleduju ho ve finale Stanley Cupu a jsem obrovsky šťastný za něj a jeho rodinu. Doufám, že se to Floridě povede dotáhnout a pohár získá,” přeje si Tatum.

V šestadvaceti letech jsou na vrcholu kariér. Kdysi dva kluci, co měli obdobný sen jako spousta jejich vrstevníků. Jim se ovšem povedl přetavit v realitu, v různých sportech se stali elitou.

A mimochodem, pro Tkachuka je finale s Edmontonem zajímavé i díky ještě jedné ne zcela tuctové vazbě.

Ne, nebude řeč o rivalitě s Calgary, kterou zná dokonale z časů, kdy válel za Flames. V roce 2016 získal s London Knights Memorial Cup, nejcennější z juniorských titulů.

Dokonce tehdy vstřelil vítězný gól. Slavil s Evanem Bouchardem.

Nyní s klíčovým bekem soupeře, jednou z nejvýraznějších tváří letošního play-off. Tentokrát se bude radovat jen jeden z nich.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.