NHL.cz na Facebooku

Ostrá slova! Patricka nikdo nechtěl, láteří legenda Flyers

15. ledna 10:47

David Zlomek

Slyšet kritiku není nikdy příjemné. Někdy je to krutá realita, jindy se o kritice dozvíte až zpětně. Před pár dny k něčemu podobnému došlo v táboře Philadelphie. Nejen, že se jí nedaří na ledě, ale také se ozvala jedna z největších legend Bobby Clarke.

Nepromluvil sice o současných výsledcích, nicméně i tak nabil ostrými.

V podcastu Cam and Strick, který je za mořem poměrně známý, se totiž Clarke opřel do bývalého generálního manažera Flyers Rona Hextalla.

Známé jméno, které momentálně velí rivalovi z Pittsburghu, je legendou Flyers stejně jako Clarke. Oba jsou v klubové Síni slávy a oba spolu pracovali v době, kdy Hextall u Flyers působil jako GM a Clarke jako poradce.

Když přišla řeč na Hextallovy kroky, Clarke se pořádně rozjel. Tématem byl draft v roce 2017 a výběr Nolana Patricka.

„Měli jsme štěstí a získali jsme celkově druhý výběr,“ vzpomínal Clarke. „Vybrali jsme Nolana Patricka, kterého ale žádný náš skaut nedoporučil. Nevím, jak vysoko ho tehdy skauti hodnotili, ale vím, že se shodli na Makarovi. Ten je teď superstar, zatímco Patrick už tu ani není. Byla to Ronova volba.“

Co tedy zapříčinilo kontroverzní volbu?

„Od všech se odtrhl. Zavřel dveře a zamknul se za nimi. On byl ten velký šéf a nikdo nic nezmohl,“ dodal dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Kromě nepovedeného draftu si však Clarke vzpomněl ještě na dva momenty, které mohly změnit chod organizace. Philadelphia totiž byla údajně velmi blízko k zisku Ryana O’Reillyho. Hvězdného centra nakonec získalo St. Louis. Spolu s ním pak došlo na vysněný vrchol.

Součástí triumfu Blues byl i Brayden Schenn, kterého St. Louis získalo právě z řad Flyers.

„Skauti supěli, když se o tomhle trejdu dozvěděli,“ řekl Clarke. „Taky jsme měli šanci získat O’Reillyho. Ve většině týmů má v tomhle poslední slovo manažer, to je pravda, chybou ale bylo, že to opět s nikým nekonzultoval.“

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];