bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Pastrňák a spol. bez vítěze Veziny? S Bostonem intenzivně jedná Ottawa

21. června 14:00

Tomáš Zatloukal

Moc si přáli získat Jacoba Märkstroma, švédského čahouna, co roky báječně čapal za calgarské Flames. Jenže toho jim vyfoukli Ďáblové z New Jersey. A tak Senátoři ze všech sil usilují o dalšího premianta skandinávské brankářské školy. Mladšího a Vezinovou trofejí ověnčeného Linuse Ullmarka.

Ullmark?

V hledáčku Sens se neocitá poprvé.

Kroužili kolem něj už při přestupové uzávěrce, jenže s Medvědy se nedohodli. Teď to zkoušejí znovu, vehementně. Dobře vědí, že lepších gólmanů k mání mnoho nebude.
Nejspíš žádný.

A tak ottawský GM Steve Staois po Ullmarkovi jde opravdu zostra, jak reportuje zámořský novinář Bruce Garrioch. Můžete mu věřit, dění kolem klubu z hlavního města Kanady sleduje dlouhé roky.

Je logické, že Staios touží po posile mezi tři tyče.

Senators měli v této sezoně vůbec nejhorší úspěšnost zákroků z celé ligy (88,8 %), což je samozřejmě do jisté míry nelichotivá vizitka pro defenzivní činnost mančaftu.

Nicméně v napravování chyb a nedokonalostí parťáků se jednoduše Joonas Korpisalo s Antonem Forsbergem nezaskvěli.

Naopak, málokdy podrželi tým, když to akutně potřeboval.

S Finem, který má smlouvu na další čtyři roky, se tak jako s jedničkou už nepočítá. Očekávání byla daleko větší. A Forsberg, ještě na sezonu také pod kontraktem, nepředstavuje řešení.

Mimochodem, o Ullmarka se zajímaly i dva kluby, co na klíčovém postu čerstvě posilily. Loňský vítěz Vezinovy trofeje poutal pozornost Devils i LA Kings.

New Jersey nakonec bralo zkušenějšího a prověřenějšího Markströma, LA zase Darcyho Kuempera. GM Rob Blake jednal v nouzi a nezbývá mu doufat, že si Kuemper rozpomene na své nejlepší roky.

Ani Ullmark není úplně typickou sázkou na jistotu.

Ze dvou důvodů.

Zaprvé se mu rozeběhne poslední rok smlouvy (na 5 milionů dolarů) a může klidně příští léto zvednout kotvy a obnovit ottawský problém.

Zadruhé je tu výkonnost.

Sezona mu nevyšla, ztratil pozici jedničky, od obhájce trofeje pro top gólmana NHL se čekalo víc. Záda Davidu Pastrňákovi a spol. by měl do budoucna jistit hlavně Američan Jeremy Swayman.

Je otázkou, kam až dokáže Boston vyšponovat Ullmarkovu cenu. Bruins jsou v dobré pozici, zato Staiosovi rychle docházejí možnosti.

Jedna z nabídek, kterou prý předložil, měla zahrnovat i Korpisala. Asi vás nešokuje, že Boston neměl zájem.

Bruins o přestupové uzávěrce málem poslali Ullmarka ke Kings, jenže ten uplatnil svou klauzuli o nevyměnitelnosti. Není známo, zda na seznam 16 organizací, kam nesmí být vytrejdován, je i Ottawa.

Samozřejmě, třicetiletý Seveřan může případně klauzuli odvolat. Učinili byste tak na jeho místě?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.