bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Pokus číslo dvě. Očividně hubenější Slafkovský se chystá prorazit v NHL

16. září 2023, 17:30

Jiří Lacina

Nejen Connor Bedard bude přitahovat zraky fanoušků coby jednička draftu. Ani ta loňská se totiž v NHL zatím naplno neprosadila. Juraj Slafkovský prožil docela mizerný rok, nyní coby devatenáctiletý doufá, že v NHL konečně naplno prorazí.

I když mohl, Montreal jej loni mezi juniory nevrátil. Mimo hru ho nakonec poslalo zranění. Talentovaný Slovák odehrál ve svém prvním roce za Canadiens 39 zápasů, v nichž zapsal 10 bodů (4+6). Určitě nic, o čem před vstupem do ligy snil. Letos doufá v lepší vývoj.

Především se přes léto dal zdravotně do pořádku. V kempu je nachystaný udělat dojem. Internetem šla videa, jak se v Čechách připravuje na novou sezónu. Jak pracuje s dechem, piluje bruslení a shazuje přebytečná kila. Ano, Slafkovský se objevil na tradičním golfovém turnaji Habs očividně hubenější. Podle vlastních slov shodil zhruba pět kilo. Ze 108 na 102-103 kilogramů.

Hlavně u mladých hráčů přetrvává leckdy neustálé nutkání nabírat váhu za každou cenu. Někteří skutečně věří, že za léto přiberou 6-8 kilo svalové hmoty. Reálně bez dopingu jsou i 3-4 kila čistých svalů za rok velmi dobrý výkon, jak tvrdí experti ze světa fitness. Hokejisté místo toho často se svaly nabírají i tuk, který jim na ledě nijak nepomůže.

Nejeden borec pak jde opačnou cestou a postavu se snaží spíš vysekat. Jak bylo vidět z nedávného společného tréninku, ani McDavid nebo Bedard nejsou žádní Schwarzeneggeři. NHL dominuje rychlost, jezdit po ledě se zbytečnými kilogramy vás jen zpomalí.

Slafkovský, jenž loni rozpumpovaný při testech Canadiens málem utrhnul ze stojanu rotoped, zvolil do další sezóny umírněnější postup. Štíhlý jinoch přišel do Montrealu doladit formu na sezónu, o které všichni doufají, že bude jeho průlomovou v nejslavnější lize světa.

Je vysoký, má skvělou střelu, nechybí mu sebevědomí, s nímž zakládá stejné akce i po tom, co mu nevyšly. Dobře si kryje puk. Zámořští komentátoři věří, že pokud nebude létat po ledě jako splašený, může se během sezóny usadit v některé z prvních dvou útočných formací. Nápomocni mu můžou být hlavně zkušení Brendan Gallagher nebo Sean Monahan.

Sportsnet.ca označuje Slafkovského za malou „záhadu“. Je prý těžké odhadnout, jaká ho čeká sezóna. Čtyřicet bodů bude asi maximum, už proto, že Montreal nemá dost kvalitních hráčů, kteří by Slovákovi poskytli potřebný servis. Výjimky tvoří Nick Suzuki, Cole Caufield a Kirby Dach.

Důležité bude, kolik dostane času na přesilovkách, v nichž ale Habs loni nijak nevynikali. Jen tři týmy byly ve využití početních výhod horší. Slafkovský určitě není generační talent, svůj potenciál ale za Slovensko na mezinárodní scéně naznačil. V Montrealu věří, že postupně rozkvete.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.