bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Přivede Čecha, nebo Slováka? Colorado usilovně řeší záskok za Francouze

19. září 2023, 16:00

Tomáš Zatloukal

Pavel Francouz s pravděpodobností hraničící s jistotou nestihne start nové sezony. Třiatřicetiletý sympaťák toho v posledních letech víc promarodil, než odchytal, a ani teď není stoprocentně fit. Zkušeného gólmana původem z Plzně tentokrát drží mimo led zdlouhavá rekonvalescence po operaci přitahovače stehenního svalu. Tu podstoupil v první polovině května, hned po vypadnutí Colorada z play-off. Laviny urgentně shání výpomoc do brankoviště a už mají tři favority.

Že by pod Skalistými horami mohli dát šanci Brianu Elliottovi, kanadskému veteránovi s obří praxí?

Případně Michaelu Hutchinsonovi, co chytá ve stejném gardu jako Francouz?

Či snad najít řešení uvnitř organizace, tedy Justuse Annunena z Finska?

Třikrát ne.

V Denveru mají jiné plány, vytipovali si podle známého novináře Adriana Datera, který se specializuje právě na dění kolem Avs, tři hlavní kandidáty. Dva nepřekvapí, jeden patrně mnohé šokuje.

Potvrzují se spekulace, že by v hledáčku generálního manažera Chrise MacFarlanda měl být Casey DeSmith. V Montrealu se ocitl při velkolepé výměně Erika Karlssona, nicméně pro Habs je přebytečným luxusem. Za 1,8 milionu dolarů obzvlášť.

Vždyť mají Jakea Allena se Samem Montembeaultem. I přes fakt, že kariéra Careyho Priceho je patrně u konce, tedy nedostatkem solidních maskovaných mužů slavný klub rozhodně netrpí.

Další adept? Ano, samozřejmě Jaroslav Halák, slovenský borec, co dřív obstál i jako jednička a na mnoha adresách se osvědčil jako náhradník. Třeba u bostonských Medvědů, naposledy pak odvedl poctivou práci na Manhattanu.

Sluší se podotknout, že v kabině Rangers loni zaujal uvolněné místo po Alexandaru Georgijevovi, který se přesunul právě do Colorada. A je vládcem mezi třemi tyčemi Lavin.

Halákovi je osmatřicet, ale touží si natáhnout svou zámořskou misi. V sezoně 2022/23 bral 1,5 milionu dolarů a je ochotný slevit.

A teď ono jméno, co kdekoho zaskočí. 

Podle Datera chce MacFarland Dana Vladaře, dvojku calgarských Flames!

Že je to bláznivý cíl? Možná na první pohled, nicméně pražský rodák klidně může skončit s Černým Petrem v rukách, protože do áčka se tlačí hladový vlčák Dustin Wolf.

Má z něj vyrůst dlouholetá opora Plamenů, v Calgary dostane za úkol postupně převzít nejdůležitější brankářský post od švédského čahouna Jacoba Markströma. Vladařovi zbývá rok ze současné smlouby (podobně jako DeSmithovi), zaručuje mu 2,2 milionu dolarů.

V minulém ročníku zvládl odčapat 27 mačů, v šestadvaceti se dostává do nejlepších let. Nahradí Francouze na startu sezony krajan? Odpověď přijde brzy.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.