bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Problém pro Dubase? Hráčská asociace mluví o jeho střetu zájmů

27. května 5:50

David Zlomek

Rýsuje se problém pro Kylea Dubase? Dost možná ano. Zámořská média totiž přišla s informací o tom, že během jeho působení v Torontu mělo dojít ke střetu zájmů. Jeho agent totiž patří do stejné stáje jako například Auston Matthews a jiné ligové hvězdy.

Hráčská asociace NHL (NHLPA) prověřuje vztah mezi Dubasem a jeho agentem v prestižní agentuře Wasserman kvůli možnému porušení předpisů o certifikovaných agentech. Jako první přišel s informací portál Daily Faceoff.

Dubase při nedávných jednáních s organizací Maple Leafs zastupoval Chris Armstrong z agentury Wasserman Sports, jež zastupuje mj. i hvězdu Austona Matthewse.

Předpisy NHLPA pro certifikované agenty zakazují agentům zastupovat a poskytovat služby jakémukoli funkcionáři nebo zaměstnanci klubu NHL. Armstrong sice v současné době není certifikovaným agentem NHL, a proto nepodléhá předpisům NHLPA, nicméně právě asociace na tento problém upozorňuje.

Vznikla totiž složitá otázka: Měli by agenti pracující pro stejnou agenturu, ale v jiné divizi firmy, mít zakázáno zastupovat hokejové manažery, byť na druhé straně stolu?

Několik certifikovaných agentů NHL v konkurenčních agenturách tvrdí, že jde o jasnou záležitost.

„Podle předpisů je to jasně zakázáno,“ řekl pro Daily Faceoff jeden z dlouholetých agentů, který si přál zůstat v anonymitě. „Je to nepsaná, pochopitelná a dlouhodobá praxe, že váš člověk nepracuje pro druhou stranu. Byl bych rád, kdyby NHLPA zahájila vyšetřování a vyvodila vlastní závěr.“

Podle několika agentů informovala NHLPA agentskou komunitu již v roce 2022, že tento zákaz bude v budoucnu přísně dodržován. Agenti mají každoročně potvrdit dodržování těchto předpisů, aby si mohli obnovit svou certifikaci.

Agentura Wasserman zastupuje přibližně 10 % všech hráčů NHL, mezi nimiž jsou některá největší jména NHL, jako například zmiňovaný Matthews, Connor McDavid, Roman Josi nebo Zach Werenski.

Sám Dubas je bývalým certifikovaným hráčským agentem a před navázáním vztahu s Armstrongem by měl být zcela srozuměn a znát předpisy, kterými se agenti řídí. Maple Leafs se minulý pátek s Dubasem po pěti sezónách ve funkci generálního manažera rozloučili.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.