bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Průzkum: Víc než polovinu Kanady McDavid ve finále nezajímá

12. června 16:00

Jiří Lacina

Kanada má sice šanci prolomit pohárový půst, ale zdaleka ne tolik Kanaďanů to zajímá. Podle průzkumu společnosti Leger, zabývající se rozborem trhu, láká finále Stanley Cupu hlavně obyvatele provincie Alberta, celkově táhne v Kanadě překvapivě málo.

Anketa o víkendu oslovila půl druhé tisícovky Kanaďanů a přes tisíc Američanů a dala následující výsledky.

Víc než třetina Kanaďanů, konkrétně 35%, nemíní sledovat finále vůbec. A to přestože Oilers mají šanci dosáhnout na pohár coby kanadský celek po více než třiceti letech. Posledním vítězem z Kanady je Montreal z roku 1993.

Zhruba čtvrtina, konkrétně 24% oslovených, dalo na vědomí, že nebudou sledovat finále nijak intenzivně. Dalších 24% už se bude dívat „docela dost“, 19% jej míní sledovat „velmi důkladně“.

Největší zájem o finále je pochopitelně v provincii Alberta, kam Olejáři patří a kde ho chce sledovat 58% lidí. Edmonton má necelý milión obyvatel, sousední Calgary 1,3 mil. Odtud zřejmě velké fandění konkurenci čekat nelze.

Úplně nejmíň zajímá letošní finále obyvatelé frankofonního Quebecu. 70% tamních oslovených lidí McDavid a spol. vůbec nevzrušují. Panteři zjevně taky ne.

Celkově asi nepřekvapí, že větší zájem o hokej je mezi muži než ženami. Stejně tak je jasné, že když už se Kanaďan na finále dívá, fandí jich většina Edmontonu. V USA je pochopitelně zájem o finále menší, dle průzkumu ho sleduje 27% Američanů. Půlka jich fandí Floridě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.