bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Rozhodnuto, Columbus je bez trenéra. Vincent dostal padáka

18. června 11:30

David Zlomek

Spekulace se staly realitou, Pascal Vincent byl v pondělí propuštěn po zpackané sezoně z funkce trenéra Columbusu Blue Jackets. I nadále se tak ukazuje práce nového vedení, které v organizace je. Náhrada za něj zatím nebyla klubem jmenována.

Dvaapadesátiletý Vincent ve své jediné sezóně v roli hlavního trenéra po svém povýšení z pozice asistenta zapsal bilanci 27-43-12. Předtím trénoval 11 sezon v Quebec Major Junior Hockey League, asistenta pak dělal v týmu Winnipeg Jets, následně trénoval jeho farmu. 

„Když jsem s Pascalem v posledních týdnech trávil čas, zjistil jsem, že je to vynikající člověk a chytrý trenér, který v minulém ročníku tvrdě pracoval za náročných okolností, ale věřím, že změna na střídačce je v nejlepším zájmu našeho týmu," řekl prezident hokejových operací a generální manažer Blue Jackets Don Waddell. „Jménem celé organizace chci Pascalovi poděkovat za jeho pracovní morálku, profesionalitu a přínos během jeho tří sezon u Blue Jackets."

Pro Waddella, který přišel před pár týdny z Caroliny, jde o první větší rozhodnutí. O aktivním prodeji Patrika Laineho se sice mluví, ale ještě se nic neuskutečnilo. Někdejší šéf Hurricanes už při nástupu naznačoval, že pozice trenéra je pro něj na seznamu úkolů na vrcholu.

„Potřebuji nějaký čas s ním a s celým týmem, abych se zorientoval," řekl Waddell tehdy. „Nepřijdete na nové místo a děláte změny, aniž byste měli důvod.“

Waddell tak očividně důvod našel. Columbus byl v této sezoně v Metropolitní divizi i v celé konferenci poslední. Od ročníku 2019/20 se ve své divizi nedostal výš než na šesté místo. Hořela obrana i oslabení, vůbec nefungoval útok.

Odskákal to trenér, který si bude hledat uplatnění jinde. Kolotoč s kouči je však pořádně rozběhlý, a tak nemá na co čekat. Ale ani Columbus, tolik na výběr totiž není. Pokud nesáhne Waddell a spol. k nějakému méně známému jménu z univerzity či farmy, je k dispozici třeba Gerard Gallant, Dave Hakstol či Todd McLellan.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.