bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

S milionovým Korpisalem se nepočítá. Senators hledají nového gólmana

12. června 12:00

David Zlomek

Ottawa Senators se v létě chystá udělat několik změn. Některé už proběhly, a sice na trenérském křesle, některé se plánují. Klub chce beka na pravou stranu a útočníka do první šestky. A aby toho nebylo málo, klub chce posílit také brankářský post. I přes to, že loni Sens dali 20 milionů Joonasi Korpisalovi.

Již dříve zámořská média psala o tom, že Senators projevili během sezony zájem o brankáře Bostonu Bruins Linuse Ullmarka a v létě by se k této možnosti rádi vrátili. 

Generální manažer Senators Steve Staios jednoduše zkoumá všechny možnosti a údajně taky projevil zájem o brankáře Calgary Flames Jacoba Markströma, který by mohl být na prodej. Byť se zdálo jako jasné, že zamíří do New Jersey, realita může být ještě jiná.

Kromě Ullmarka a Markströma jsou mezi brankáři, o nichž se jedná, také Juuse Saros z Nashvillu Predators, Filip Gustavsson z Minnesoty Wild a Elvis Merzlikins z Columbusu Blue Jackets.

Jedním z problémů, kterému Ottawa v tomto směru však čelí, je snaha o přesun současné brankářské jedničky Joonase Korpisala.

Třicetiletý brankář má totiž ještě čtyři roky platnou smlouvu s platem ve výši 4 milionů dolarů a má v kontraktu klauzuli s deseti týmy, kam ho klub nesmí vyměnit.

Sens mají pro příští sezonu k dispozici zhruba 12,5 milionu dolarů, a tak plánují v létě aktivně řešit prázdná místa na své soupisce. Zároveň by se ale zbavili také těchto nešťastných smluv, se kterými jsou nespokojení.

Odpovídá tomu i fakt, že Staios se snaží opět vyvolat zájem o obránce Jakoba Chychruna, který vstupuje do posledního roku své smlouvy a nenaplnil očekávání, se kterými do kanadského hlavního města přišel.

Flames, Predators, Philadelphia Flyers, Toronto Maple Leafs a Washington Capitals patří mezi týmy, které o Chychruna projevily zájem v minulosti a mohly by jej obnovit i v těchto týdnech. Hned několik z těchto týmů pak má gólmana, kterého by si v Ottawě přáli. Dohoda by tak mohla vyhovovat oběma stranám. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.