NHL.cz na Facebooku

Seattle hledá trenéra, Ron Francis sází na trpělivost. Jaké má možnosti?

15. dubna 10:00

Vojtěch Balon

Od příští sezóny vstoupí do Národní hokejové ligy 32. klub, kterým bude Seattle Kraken. Soupisku složí generální manažer Ron Francis 21. července při rozšiřovacím draftu, jistý zatím není ani trenér nejnovějšího člena NHL.

Podle Francise, který už má zkušenosti s manažerováním z Caroliny, není kam spěchat. "Jsme trpěliví. Chystáme se na to, až přijde pravý čas oslovit vhodné kandidáty a rozhodnout se. Ale prozatím zůstáváme opatrní a čekáme na to, kdo bude vůbec k dispozici," přiznal.

Dvě věci ale víme: Ron Francis chce jméno trenéra oznámit nejpozději do konce června (téměř měsíc před rozšiřovacím draftem), a má se jednat o někoho se zkušenostmi.

"Díváme se na trenéry, kteří jsou momentálně bez práce i na ty, kterým po sezóně končí smlouva. Bereme v potaz i to, že některé kluby možná budou své trenéry měnit. Další měsíc dva bude těžké odhadnout, co se bude dít," řekl Francis. "Ale když si budeme jistí, že jsme našli toho správného chlapa, nebudeme se bát jeho jméno oznámit ještě v průběhu play-off," dodal.

A jak vůbec probíhá seattleské hledání hlavního kouče? "Už celkem dlouhou dobu máme excelovou tabulku. Zapisujeme si tam informace o různých trenérech, jací jsou, co dělají, kde byli a zdali jsou k dispozici. Postupem času tuto tabulku obnovujeme," popsal bývalý skvělý útočník systematický proces.

Konkrétní jména na seznamu možných kandidátů Ron Francis zmiňovat nechtěl, vzhledem k uvedeným kritérií se ale nabízí hrstka trenérů, kteří jsou aktuálně volní. Za největšího favorita je považován Gerard Gallant, veleúspěšný první trenér v historii nedávného nováčka z Vegas. Zkušenosti na rozdávání a spoustu úspěchů má za sebou i Bruce Boudreau. Na další roli v pozici hlavního trenéra vyčkává Mike Yeo, toho času asistent Alaina Vigneaulta u Philadelphie Flyers.

Volní jsou i známí trenéři jako Mike Babcock a Dan Bylsma. Jmen ve Francisově taabulce ale bude bezpochyby více: Rikard Grönborg, Todd Nelson, John Stevens, Dave Hakstol, a dost možná i jeho dobrý kamarád Rod Brind'Amour, jemuž po sezóně končí smlouva u Hurricanes.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];