bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Sezónu končí jako šampión. Vrátí se Patrick Roy do NHL?

23. května 14:30

Jiří Lacina

S Coloradem se v roce 2016 nerozcházel v dobrém. Tým opustil v polovině srpna tak trochu po svém – svéhlavě a bez varování. Pokud řeknete, že nechal Avs na holičkách, nebudete přehánět.

Nebylo to v jeho kariéře poprvé. Podobně si kdysi vynutil přestup z Montrealu. Stejně rázně se vzdal také reprezentace Kanady na olympiádě v Salt Lake City. Auto tohoto textu zřejmě nenapsal v životě kontroverzněji přijatý článek, než byl právě ten, který před OH 2002 nařkl Roye z uraženosti.

V Denveru jeho sedm let starého útěku nelitují. Brankářská legenda nebyla v roli trenéra až tak úspěšná. Požadoval příliš široké kompetence, chtěl rozhodovat o složení kádru. Přitom, pokud už si něco vynutil, jeho rozhodnutí byla v tomto směru zmiňovaná jako „diskutabilní“.

Colorado se ze všeho brzo oklepalo.

Vrátil se k juniorskému hokeji. Ten se těší v Kanadě obrovské popularitě. První roky s Quebecem Remparts byly tvrdé, loni už byli velmi dobří. Letos ještě lepší. V neděli slízli sladkou smetanu. Proti Halifaxu zvládli Remparts těžký závěr šestého finále, otočili z 0:2 a 3:4 a na 5:4 a stali se šampióny Quebec Major Junior Hockey League. Nyní je čeká boj o Memorial Cup.

Už před začátkem této sezóny se Roy nechal slyšet, že půjde o jeho poslední ročník u Remparts. Do organizace přivedl bývalého útočníka NHL Simona Gagneho, jemuž teď předá kormidlo.

Novinářům TSN řekl, že nyní bude „naslouchat“.

„Když mi někdo zavolá, poslechnu si ho. Vždyť víte, že pokud jde o mě, drby vždycky budou. Osobně se soustředím radši na věci, které mohu ovlivnit a tím je teď zápas s Halifaxem,“ řekl před pár dny.

Drbárna tedy může začít. Avalanche určitě laso nenahodí, nicméně éterem už jdou zprávy, podle nichž mohou mít o Royovy služby zájem New York Rangers. Minimálně několik dalších týmů NHL si prý se sedmapadesátiletou legendou možná popovídá.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.