NHL.cz na Facebooku

Souboj dvou kanadských týmů se čtrnácti body. Naváže Seattle na zlepšenou formu?

29. listopadu 2021, 17:04

Tomáš Němčík

S novým týdnem pokračuje také program kanadsko-americké NHL. Hodinu po půlnoci budou mít možnost Krakeni na ledě Šavlí zvítězit počtvrté v pěti zápasech. O půl hodiny později bude úvodní buly vhozeno v Montrealu a tři hodiny po půlnoci vypukne také souboj Flames proti Penguins.

Krakeni vůbec poprvé v sezóně zvítězili třikrát ve čtyřech zápasech a svěřenci Davida Hakstola by rádi v nastoleném trendu pokračovali. Sice je odehrána teprve přibližně čtvrtina základní části, avšak program je neúprosný a bodový rozdíl se bude mezi týmy zvětšovat. Soupeřem bude Buffalo, které se v poslední době naopak velmi trápí. Šavle zvítězili jen jednou v posledních šesti zápasech, a tak také jim se začínají brány play off pomalu vzdalovat.

Souboj dvou kanadských celků uvidí fanoušci v Bell Centru, kde se domácí Montreal utká s Vancouverem. Oba týmy spojuje rozpačitý vstup do sezóny i přes fakt, že se od obou celků čekalo více. Jeden z těchto celků se dostane na získaných šestnáct bodů v dosavadní části letošního ročníku.

Winnipeg v posledním zápase ukončil nepříznivou sérii, během které svěřenci Paula Maurice svým soupeřům podlehli pětkrát v řadě. Na ledě Flames se však Jets zadařilo a fanoušci tamního klubu jistě doufají, že se tímto zápasem odstartovala naopak vítězná série. 

U Kojotů to na žádné velké obrození nevypadá. Scott Wedgewood společně s Karlem Vejmelkou sice vychytali tři vítězství ve čtyřech zápasech, avšak opět následovaly dvě porážky. Arizona je tak po jednadvaceti zápasech s deseti body na samotném dnu Západní konference.

Jak Calgary, tak také Pittsburgh jsou na tom v poslední době velmi obdobně. Po období, kde u obou týmů převažovaly porážky, přišel nový sled výherních zápasů. Flames zvítězili čtyřikrát, Pens dokonce pětkrát v řadě. Oba tyto celky také prohrály ve svých posledních zápasech v domácích arénách. Další pojítko mezi těmito kluby jsou skvěle chytající gólmani. Jacob Markstróm zasáhl do šestnácti utkání a má úspěšnost zákroků 93,7%. Tristan Jarry nastoupil hned k sedmnácti zápasům, když jeho úspěšnost zákroků je o desetinu horší než je u jeho soka, tedy 93,6%. Dočkáme se souboje elitních brankářů tohoto ročníku?

01:00 Buffalo Sabres – Seattle Kraken

01:30 Montreal Canadiens – Vancouver Canucks

01:30 Winnipeg Jets – Arizona Coyotes

03:00 Calgary Flames – Pittsburgh Penguins

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];