bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Stříbrný medailista z juniorského MS podepsal s farmou Chicaga

20. července 10:25

Ondřej Mach

Koncem června si vyslechl své jméno při dražbě talentů v Nashvillu. A teď nabyl jistotu, že zástupcům Chicaga bude pěkně na očích: mladík Marcel Marcel nadcházející ročník stráví ve farmářské AHL.

Uzavření ročního svazku potvrdil tým Rockford Icehogs prostřednictvím oficiálních webových stránek. Marcel by se měl v záložním celku Blackhawks potkat s krajanem Michalem Teplým.

Téměř dva metry vysokého a přes metrák vážícího hokejistu lze definovat jako klasického power forvarda. Díky svým fyzickým parametrům je nebezpečný ve slotu, každý souboj s ním hodně bolí.

Devatenáctiletý Marcel to loni dokazoval v juniorské QMJHL, kde zaznamenal 32 bodů. Oko u skautů si každopádně udělal hlavně na světovém šampionátu do dvaceti let.

Odchovanec plzeňského hokeje přispěl k senzačnímu stříbru dvěma góly a čtyřmi nahrávkami během sedmi utkání. I proto se konečně dočkal: Chicago ho zvolilo ze 131. pozice.

Od nové sezony Marcel vyhlíží plnohodnotný přechod do seniorské kategorie, se kterou má zatím pouze dílčí zkušenosti – před více než rokem se objevil v 18 extraligových kláních.

Připomínáme, že ve Windy City je česko-slovenská stopa poměrně výrazná. Zástupci organizace letos na draftu vybrali ještě Adama Gajana, Martina Mišiaka a Jiřího Felcmana.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.