NHL.cz na Facebooku

Super série Terryho končí! Dýchal na záda Perrymu i Selännemu

23. listopadu 13:42

Patrik Czepiec

Jednou to přijít muselo. Útočník Anaheimu Troy Terry završil v utkání s Nashvillem šňůru 16 zápasů s bodem, další přetahovaná s Connorem McDavidem se tedy nekoná. Terryho historická jízda ovšem může vyvolávat u šéfů Ducks mírný optimismus. Dává jasný signál, že elitní formace po letech strádání konečně vypadá k světu.

Osm zápasů trvalo, než na kalifornský klub někdo našel recept. Vítěznou vlnu Anaheimu utnula až Carolina, nepomohla ani 12. trefa Troye Terryho. Hned nato ovšem Ducks klopýtají znovu, nevyzráli na Nashville. 

V úterním duelu se definitivně zastavila ještě jedna zajímavá cesta, a sice cesta Troye Terryho za překonáním dvou velikánů historie Ducks v rámci nejdelších bodových sérií. Protože čtyřiadvacetiletý Američan našel stopku po 16 produktivních večerech, Teemu Selänne (17) a Corey Perry (19) v celkovém srovnání obstáli.

„Když jste na ledě, na něco takového ani nemyslíte,“ pověděl Terry oficiálním stránkám NHL po druhé porážce v řadě. „Věděl jsem, že někdy ta série skončit musí. Pro mě je teď nejdůležitější, abychom dokázali, že nešlo o náhodu. Musíme v tom pokračovat.“

Ideální přístup. Dokud nebude Anaheim oběma nohama za branami play off a Terry nepotvrdí v elitní formaci konzistentní výkony po celou sezonu, je 16 vyvedených zápasů jen další číslo v análech. Nic víc. 

Dává gól skoro z každé třetí rány

Nikdo od něj asi nečeká, že udrží svůj střelecký trend. Přijdou propady, i na hráče jeho kalibru může padnout deka. Ostatně kdo v moderním hokeji udrží 27% úspěšnost střelby? Třeba všemi zbožňovaný Connor McDavid, nejlepší hráč planety, má o deset procent méně.

Ducks ovšem několik let marně hledali ideální složení elitního útoku. A ten zatím funguje na jedničku. To je nejzásadnější zpráva. Ani kapitán Ryan Getzlaf neudrží věčně průměr jednoho bodu na zápas, ale kdyby tato dvojice společně s Adamem Henriquem zůstala na třech čtvrtinách své současné výkonosti, v Anaheimu se bude tleskat vestoje.

Getzlaf s Terrym spolupracovali už v minulých ročnících, ale na špatné bázi. Silový forvard ze staré školy se snažil dávat góly, Terry mu šance chystal, ale moc jim to nešlo. Teď si role prohodili a rázem není nemožné, aby lídr Ducks dosáhl na 60 asistencí.

A Henrique? Konečně nastálo přesídlil na levé křídlo, drží si svůj standard a pokusí se atakovat hranici 60, možná dokonce 70 bodů.

„Dobré týmy nesmí dovolit, aby hromadily ztráty. Zato je během roku potřeba zaznamenat několik sérií tří, čtyř, pěti výher. I když prohrajete, musíte se dostat zpět na úspěšnou vlnu. To je teď naše výzva,“ podělil se o svůj názor s The Athletic Henrique.

Jsou tedy Ducks dobrým týmem? Desáté místo v lize hovoří nadějnou řečí.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];