NHL.cz na Facebooku

Tento den v historii: Crosbyho prvních sto bodů

17. dubna 2020, 4:14

Jan Šlapáček

Do NHL vletěl jako blesk a ve své premiérové sezóně nasbíral přes sto bodů. Sidney Crosby se v roce 2006 stal nejmladším hráčem NHL, kdo na tuhle metu dosáhl.

17. dubna 2006 - 18 let, 253 dní. Přesně takhle byl Sidney Crosby starý, když dokázal dosáhnout na stý bod v nejlepší hokejové lize světa a stal se nejmladším hráčem v historii, kterému se tohle podařilo. Do té doby držel první "flek" Dale Hawerchuk (18 let, 354 dní).

Stý bod si Crosby připsal v zápase Penguins s Islanders v Mellon Aréně, kdy si celkem zapsal tři asistence a právě ta druhá zaokrouhlila jeho bodové konto.

Hra byla tehdy pozastavena a fanoušci zaházeli ledovou plochu kšiltovkami a tričky. „Sto bodů? V osmnácti? Tohle dítě dokáže něco, co si mnoho lidí nedokáže ani představit či o tom pouze sní," řekl o svém spoluhráči Colby Armstrong.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];