NHL.cz na Facebooku

VIDEO: Subban jako showman. Bavil oslavami i zpěvem, parodoval Cherryho s Jágrem

21. září 15:40

Tomáš Zatloukal

Ať už se zrovna kvůli dětem přestrojil za obtloustlého hlídače, nebo na oslavu gólu symbolicky sestřeloval světla v hokejové aréně, P.K. Subban vynikal mezi profesionálními hokejisty humorem, bezprostředností charizmatem. Byl rád středem pozornosti a svým showmanstvím si získal davy. V posledních letech možná už nepatřil k elitním zadákům NHL, nicméně i tak nejeden fanoušek slavné soutěže cítil po jeho úterním ukončení kariéry jisté prázdno. Subban, rozený bavič s muzikálním talentem, v ní zkrátka bude chybět.

Hráči jako Subban nebo třeba Jeremy Roenick dodávali NHL šmrnc.

Mezi frajery, co ze sebe chrlí fráze, byli vítaným zpestřením, tuze zábavným elementem. Není náhoda, že se jak Pernell-Karl, tak J.R. našli v roli hokejových komentátorů či expertů.

Z televizního studia ostatně pochází i jedna z nezapomenutelných Subbanových scének. V zákulisí se mu zalíbil oblek Dona Cherryho, komentátorské legendy proslulé břitkými průpovídkami a přezdívané "Grapes".

Subban dokonale využil příležitost: usedl v obleku za stůl a svou parodií bývalého kouče bostonských Bruins rozložil všechny kolem. Coby Cherry mluví sám o sobě a mimo jiné prohodí: "P.K. je dobrý hráč. Ale není to žádný Bobby Orr."

Na mikrofon umí nejen mluvit, ale i zpívat. Když před lety přestoupil k nashvillským Predátorům, vystřihl v jednom z barů zábavnou verzi klasického country hitu Folsom Prison Blues.

Jeho zpěv byl slyšet vícekrát, nicméně v tomhle směru Subbana letos přebil mladší bratr Malcolm, když před zápasem buffalských Sabres obdivuhodně zvládl americkou hymnu. Hrdý a nadšený P.K. před ním hluboce smekl.

Subban pobavil i nevšedními oslavami gólů, našinci nicméně nejspíš nejvíc utkvěla skvělá parodie Jaromíra Jágra při jednom z ročníků All-Star Game. Jágr se řehtal od ucha k uchu, tolik se bavil.

A nebyl sám.

Krom toho, že Subban býval svého času i nejlepším bekem NHL a stal se olympijským vítězem, je především člověkem s velkým srdcem. Rozdal miliony dolarů na charitu, věnoval se dobročinnosti jako málokdo.

A zaujal i showmanstvím.

Možná kdekoho občas štval, včetně svých spoluhráčů. Je silnou osobností, pro někoho možná příliš. Ale NHL má podobných person pomálu, jako šafránu. I proto je škoda, že Subban zmizí ze zámořské profiligy už ve třiatřiceti.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.