bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Výprodej San Jose pokračuje. Týmy se sbíhají na dalšího obránce

12. června 10:00

David Zlomek

Zatímco Florida a Edmonton míří do Alberty na 3. a 4. zápas finále, ostatních 30 klubů se soustředí na nadcházející draft a všechny potenciální pohyby, které by mohly v nadcházejících týdnech udělat. Nejinak je tomu v San Jose.

S tím, jak se po minulém týdnu na Draft Combine začalo mluvit o výměnách a týmy získaly neoficiální přehled o trhu s volnými hráči a o tom, koho by mohly 1. července reálně podepsat, se začínají dávat věci do pohybu. 

San Jose Sharks, jejichž priorita je stále najít hlavního trenéra, také zkoumají možnosti, jak vylepšit svůj kádr. Vzhledem k tomu, že se pohybují v oblasti přestavby a očekává se, že Macklin Celebrini by mohl tým pořádně nakopnout, chtějí Žraloci v příští sezóně podniknout konečně kroky správným směrem.

Jednou z oblastí, kterou chce GM Sharks Mike Grier vylepšit, je obrana. Očekává se, že cílem budou volní hráči jako Sean Walker či Dylan DeMelo.

A přestože San Jose plánuje řešit svůj obranný val, je ochotno se současně několika svých obránců vzdát, pokud se jim podaří maximalizovat návratnost. Takovým borcem by mohl být Mario Ferrara, o něhož se zajímá řada týmů. 

Pětadvacetiletý Ferraro má smlouvu na další sezóny a jeho plato činí 3,25 milionu dolarů ročně. O výměnu prý nutně nestojí a v San Jose se mu líbí, nicméně týmy se i tak dotazují a Grier je výměně otevřený. Cena však zůstává velmi vysoká.

Jak moc? Podle Davida Pagnotty to bude nějaký komplexnější balíček, jehož součástí bude volba v prvním kole draftu spolu a případně dalším ceněným aktivem. Ferraro totiž nabízí kvalitu a zkušenost s více než přátelským platem. 

Toronto Maple Leafs se o něj prý v průběhu ročníku zajímali a zájem prý trvá. Stejně jako u Nashvillu, Calgary, Caroliny a Chicaga.

Ferraro si v uplynulém ročníku vytvořil kariérní maxima v odehraných zápasech (78), asistencích (18) i v poštu získaných bodů (21). Bohužel pro něj ale také v trestných minutách (36) a v bilanci +/- (-38).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.