NHL.cz na Facebooku

Z nebe do pekla. Winnipeg zažil dvě naprosto rozdílné série

8. června 17:58

Matěj Hodoval

Play-off je o emocích a fanoušci Winnipegu se během dvou sérií objevili na emočním kolotoči. Pro Jets začala cesta vyřazovací části fantasticky, poté už to ale s Tryskáči šlo z kopce a nyní se se všemi pohárovými nadějemi pro tuto sezonu loučí.

Kanadské divizi se často vyčítá, že není tolik kvalitní, jako například zbytek soutěže. Pro nestranného diváka to ale musí být minimálně zajímavá a nevyzpytatelná podívaná. Vyprávět by o tom mohl i Winnipeg.

Jets vstoupili do bojů o nejcennější trofej fantasticky. Nečekala je jednoduchá překážka, vždyť hned v prvním kole se obrana Tryskáčů musela popasovat s útočnými zbraněmi Edmontonu – Connorem McDavidem a Leonem Draisaitlem.

A winnipežský celek tuto výzvu zvládl nadmíru dobře. K pokoření Oilers jim stačily pouhé čtyři zápasy, během nichž povolili svému soupeři osm branek. Jedno utkání se dokonce povedlo obraně v čele s Connorem Hellebuyckem udržet čisté konto.

Po výsledcích 4:1, 1:0 a dvou vítězstvích v prodloužení (5:4 a 4:3) se tak parta kolem kapitána Blakea Wheelera chystala na druhé kolo, kam se za nimi po fantastickém obratu v prvním kole dostal Montreal.

Pravděpodobně zlomový moment této bitvy hledejme hned v úvodním střetnutí. V poslední minutě zápasu upravuje na konečných 5:3 do prázdné branky Jake Evans, načež jej nevybíravě sestřelí hvězdný Mark Scheifele.

Za tento zákrok následně inkasuje kanadský forvard čtyřzápasovou stopku. Kdyby jen v tu chvíli tušil, že proti Canadiens si už letos nezahraje a jeho tým nakonec neuhraje proti Habs ani jednu výhru.

Týmu z Manitoby se zkrátka nepovedlo tohoto hráče nahradit. „Nahradit ho prostě nemůžete, je to jeden z deseti nejlepších hráčů v lize. Neříkám, že bychom tu sérii s ním v sestavě vyhráli v pěti zápasech, ale náš tým to změnilo,“ vyjádřil se Wheeler.

Jistý Carey Price a téměř neschopný útok Tryskáčů nakonec rozhodl o tom, že po hladkém postupu z prvního kola se v tom druhém Jets loučí už po čtyřech utkáních. Celkově to bylo úplně jiné mužstvo, než jsme viděli proti Edmontonu.

„Extrém. Prostě příběh této sezony. Všechny tyhle věci, kterým jsme předtím nečelili. Hráli jsme bez fanoušků, necestovali jsme z Kanady. Je tu hodně věcí, s nimiž jsme se dříve nepotkali,“ komentuje překvapivé vyřazení lodivod Paul Maurice.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];