Šalda v Česku nezůstane. Po kempu půjde do klubu, kde válel Crosby

4. září 2018, 11:52

Václav Jáchim

Původně se zdálo, že Radim Šalda zamíří z kanadské juniorky zpátky do Mountfieldu. Ale nakonec se tak nestane. Obránce reprezentační dvacítky dnes ráno odletěl na nováčkovský kemp Tampy Bay, pak by se měl přesunout do týmu Rimouski Oceanic, kde mimochodem kdysi válel i Sidney Crosby.

Hradecký klub o tom informuje na svém webu, nadaný bek má o nejbližší budoucnosti konečně jasno. "Dlouho se to řešilo, za Mountfield jsem ještě odehrál páteční duel CHL proti Norimberku. Brzy bych měl odletět," řekl Šalda koncem minulého týdne.

V nedělním utkání s Rouenem už nenastoupil. A teď se loučí definitivně. „Velkým přáním Radima bylo pokračovat v zámoří s tím, že my chceme, aby se dále rozvíjel v kvalitní juniorské soutěži. Přejeme si, aby se dále posouval v kariéře, proto jsme mu odchod umožnili,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Za Atlantikem už Šalda strávil minulou sezonu. Nastupoval v týmu Saint John Sea Dogs, jedním z jeho spoluhráčů byl krajan Ostap Safin. Šikovný bruslař a účastník posledního MS dvacetiletých v Buffalu sehrál 62 utkání QMJHL, vstřelil deset branek a 31 asistencí, což je na obránce vynikající produktivita.

Na jaře byl Šalda vyměněn do Rimouski. V draftu NHL si ho zamluvila Tampa Bay, další budoucnost hráče se odvíjela v souladu s přáním Lightning. „S vedením Tampy jsme byli v kontaktu. jejich zájmem bylo, aby Radim především pravidelně hrál. V Hradci by nejspíš neměl místo v základní sestavě, bude tedy pro něj lepší, když bude pokračovat v Rimouski," řekl hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Šalda by měl u Ocenic platit za elitního beka. „Je předpoklad, že v každém utkání odehraje přes 20 minut. Pro jeho rozvoj to bude dobrý krok. Představitelům Mountfieldu bychom chtěli poděkovat za vstřícný postoj i za to, že tuhle skutečnost vzali v potaz a Radimovi umožnili odejít," připomněl Michal Sivek.

Východočeský klub má mezi beky vcelku na výběr, navíc disponuje dalšími nadějemi. „V týmu máme tři další mladé velice talentované obránce Michaela Gaspara, Štěpána Havránka a Jakuba Mušku, kteří u nás hokejově vyrostli. Chceme a počítáme s tím, že dostanou prostor v A-týmu. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli Radima uvolnit pro nadcházející ročník do zámoří,“ doplnil závěrem Jaroslav Bednář.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.