Dusno na Floridě. Vokoun, Dvořák a Jokinen se nepohodli s Pantery, stěhují svou akademii

6. července 10:15

Tomáš Zatloukal

Florida je rájem penzistů. I těch hokejových. Radek Dvořák, Olli Jokinen i Tomáš Vokoun po báječných kariérách zakotvili právě tam. Nelákalo je pouze klima, pláže či golfová hřiště. Ten kus země, co roky patřil Španělům, jim přirostl k srdci také kvůli angažmá u Panthers. Za známý klub odehrál každý z nich stovky zápasů, stali se jeho ikonami, Jokinen dokonce býval kapitánem. Jenže po čerstvé kauze idylický vztah tria hokejistů a Cats končí.

Co dělat po konci kariéry?

Jokinen, Dvořák a Vokoun zvolili snad tu nejobvyklejší cestu. Vrhli se na trénování. Ani jeden ovšem neměl touhu působit v profesionálním hokeji, nechtěli pracovat s dospělými. Své "know how" se rozhodli předávat nastupující generaci.

Tři Evropané vedli na Floridě úspěšnou akademii, kde se věnovali desítky hodin měsíčně mladým hráčům. Teenagerům měli co předat, disponují tunou zkušeností a navíc se ve své nové profesi opravdu našli. Sledovali trendy, vzdělávali se.

Není divu, že společnými silami rychle South Florida Hockey Academy povýšili na jednu z nejlepších v USA.

Na akademii si poté začali dělat zálusk Panteři. Právě v jejich tréninkové hale IceDen probíhaly lekce pod vedením Vokouna, Dvořáka a Jokinena. Chtěli velmi povedený projekt převzít pod svá křídla, přičemž dál počítali s trojicí hokejistů jako s trénéry.

"Jenže jejich nabídka neměla žádnou úroveň, nepřijali jsme ji," povídal pro finský tisk Jokinen s tím, že Florida nabídla jemu, Dvořákovi a Vokounovi roční plat 5000 dolarů. "Když jsme to odmítli, vypověděli nám nájemní smlouvu," dodal hořce.

Jokinena nazlobilo, že se opakovaně zúčastňoval klubových autogramiád a dalších akcí, byl vstřícný a ochotný, na oplátku se ale dočkal hulvátského zacházení. Vůbec nečekal, že následkem nezdárných vyjednávání s Cats bude výpověď.

S Dvořákem a Vokounem každopádně našli jiné řešení. Budou působit v jiné floridské hale, už se dohodli na desetiletém kontraktu. Musí ovšem počkat, až bude dokončena, a tak se South Florida Hockey Academy opět rozeběhne až příští rok na jaře.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.