Kings a Sharks si v únoru zahrají pod otevřeným nebem

7. srpna 2014, 20:35

Jan Šlapáček

Minimálně dva zápasy se v příští sezóně NHL odehrají pod otevřeným nebem. Pořadatelství nejprestižnějšího z nich - Winter Classic - bylo v závěru června přiděleno Washingtonu, který v novoročním zápase změří síly s Chicagem na domácím stánku baseballistů Washington Nationals (Nationals Park).

Ve středu zástupci nejprestižnější hokejové soutěže světa oznámili aktéry a termín dalšího utkání hraného v rámci Stadium Series. V sobotu 21. února 2015 se ve městě Santa Clara utkají hokejisté San Jose Sharks a Los Angeles Kings. Atraktivní kalifornské derby se uskuteční na ploše nového stadiónu Levi's Stadium. 

Provozní ředitel San Jose Sharks John Tortora předpokládá, že by si do ochozů domácího hřiště týmu amerického fotbalu San Francisco 49ers (NFL) mohlo najít cestu okolo 68 500 hokejových fanoušků. „Myslíme si, že to bude jedna z největších sportovních akcí, která se kdy konala v oblasti Bay Area kolem San Jose,“ řekl Tortora.

Pro Žraloky ze San Jose půjde o první účast v utkání hraném pod širým nebem, úřadující šampióni Stanleyova poháru z Los Angeles s v podobném duelu představí podruhé. 25. ledna 2014 hostili Kings na basebalovém Dodger Stadium (54.099 diváků) Kačery z Anaheimu (0:3). A očekávat lze znovu nehokejové klima. 

Vždyť už na stadionu Los Angeles Dodgers se hrálo při takřka tropických podmínkách. Na teploměru tehdy svítilo příjemných sedmnáct stupňů, což je vůbec nejvyšší teplota, v jaké se kdy odehrál duel základní části NHL.

Letos na jaře se celky San Jose a Los Angeles potkaly v prvním kole play off. Z vítězství se nakonec radovali Králové, kteří otočili sérii proti Sharks z 0:3 na 4:3 ve svůj prospěch, což se jim povedlo jako čtvrtému týmu v historii celé soutěže.

„Rostoucí zájem o NHL v Kalifornii, napínavý souboj mezi těmito dvěma týmy v posledním play off a prostředí nejmodernějšího Levi's Stadium, to vše vnese do rivality mezi Kings a Sharks nový, vzrušující rozměr,“ uvedl komisař NHL Gary Bettman ve svém prohlášení. 

„Děkujeme Sharks, Kings, Coors Light, San Francisco 49ers, provozovatelům Levi's Stadium a všem ostatním, kteří se zapojí do uskutečnění další epizody Coors Light NHL Stadium Series,“ dodal.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.