Tohle se nečekalo. Hoffman jde na zkoušku k Blues

28. prosince 2020, 19:00

David Zlomek

Největší ryba z letošních volných hráčů si pravděpodobně našla svůj rybník. Málokdo ale čekal, že to bude takovým způsobem, jakým se to stalo. Mike Hoffman totiž nepodepsal žádný velký kontrakt, ba naopak. Se St. Louis se domluvil na zkušebním kontraktu.

Jednatřicetiletý Hoffman byl jednoznačně největší hvězdou, která nadále zůstávala bez angažmá. Poslední tři sezony strávil kanadský útočník na Floridě, v té poslední se mu podařilo vstřelit 29 branek.

Žádné velké smlouvy se však v tomto nejistém čase nedočkal, a tak se St. Louis upekl zajímavý plán.

S Blues podepsal zkušební kontrakt, který mu umožňuje zúčastnit se tréninkového kempu, nicméně St. Louis tím nevzniká žádné výsostné právo na jeho podpis. Jestliže se tak kterýkoliv tým rozhoupe a nabídne Hoffmanovi štědrou smlouvu, může ji podepsat. To se ale teď zdá jako velice nepravděpodobné.

A jak to bude dál? Blues si Hoffmana ponechají do té doby, než začne sezona. Jakmile se nový ročník spustí, St. Louis umístí Vladimira Tarasenka a Alexe Steena na listinu dlouhodobě zraněných, čímž z platového stropu rázem zmizí 13,25 milionu dolarů.

Tyto peníze se tak dají využít nejen na podpis Vince Dunna, který je také stále bez smlouvy, ale hlavně na udržení Mikea Hoffmana. V zámoří se tipuje, že by Hoffman mohl kývnout na roční smlouvu s hodnotou mezi 4 a 4,5 miliony dolarů.

Vypadá to, že obě strany dosáhly toho, co chtěly.

St. Louis získává zkušeného střelce, který alespoň na sezonu zaplní díru po Vladimiru Tarasenkovi, Hoffman pak velkou roli v týmu, jenž aspiruje na Stanley Cup.

Uvidíme, co toto spojení přinese, avšak už teď St. Louis překvapili snad úplně všechny.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.