bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Kapesník vystřídala síť

Kanaďané považovali hokej za svou národní hru od roku 1890. I když pravidla se neustále měnila.

 

Ve velmi svízelné roli se tehdy ocital například brankový rozhodčí. Musel být velice duchapřítomný, hlavně ve chvíli, kdy se akce přiblížila k místu, na kterém stál. Chránil ho pouze brankář a jeho vlastní reflexy. Rozhodčí totiž stál jen několik stop za hrací plochou a musel uhýbat před ranami holí nebo před letícím pukem. Gól signalizoval tím, že zamával bílým kapesníkem, který měl vždy zastrčený v kapse u košile. Někdy však mezi diváky cítil velkou nespokojenost, a tak prý raději kapesník zastrčil na místo. Často bylo ovšem opravdu těžké určit, zda kotouč prolétl nebo neprolétl mezi tyčemi branky, a proto vznikalo hodně sporů. Šťastný nápad měl jistý Francis Nelson. Při procházce v přístavu mu padla do oka rybářská síť, která potom natažena v brance učinila přítrž věčným dohadům byl či nebyl gól, alespoň na pár desítek let.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.