bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Armádní skandály

Jednoho dne vyšlo najevo, že Eddie Oatman z 228. batalionu, figurující v té době na desátém místě střelecké tabulky, nebyl vůbec odvelen do armády, ale že batalion si ho najal jako hokejistu. Prošel pouze lékařským prohlídkami při odvodech a dostal smlouvu, která mu po dobu jeho vystupování v armádním celku zaručovala příjem 1200 dolarů. K 228. batalionu z Portlandu byl povolán právě v době, kdy se provalily další armádní skandály související s hokejem. A tak došla konečně trpělivost i vojenským pánům: zastavili činnost 228. batalionu v NHA a odveleli jej do městečka St. John´s v provincii New Brunswick, které bylo jeho poslední zastávkou před vyloděním v Evropě. Oatmana propustili z armády za 'zvláštních okolností', a to ve chvíli, kdy podal protest, že nechce být legitimním vojákem.

 

Dalším hráčem, kterého náhle propustili, když se 228. batalion přemístil do St. John´s, byl Gordon Meeking. Odvodní komise mu údajně slíbila, že bude pouze hrát hokej. Nakonec ho ze svazku armády uvolnili, protože prý nebyl zdravotně v pořádku.

 

Předčasný odchod 228. batalionu narušil průběh soutěže, a proto vedení ligy rozhodlo, že se bude hrát výjimečně na dvě části. Vítěz první poloviny bude o účast ve Stanley Cupu bojovat s vítězem druhé poloviny. Tak vznikla první kola v historii NHA. Do finále poháru se dostal Montreal Canadiens, který porazil vítěze druhé části - Ottawu. Jeho finálovým soupeřem byl nový člen Patrickovy ligy - americký Seattle. Vedení NHA slíbilo, že v případě porážky jejich mužstva se vzdají nároku na pohár. Seattle zvítězil a pohár poprvé putoval za hranice Kanady.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.