bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

1956-1957: Asociace hráčů

Také následující sezóna se odehrála ve znamení souboje dvou nejlepších týmů posledních sezón. To však už bylo v platnosti nové pravidlo stanovující, že se v případě obdržení branky při oslabení vrací potrestaný hráč zpět na led, ovšem pouze v případě dvouminutového trestu. Ale vraťme se k souboji Montrealu a Detroitu. Po roční pauze se mužstvu z města automobilů podařilo opět získat Prince of Wales Trophy a čtyři hráči tohoto týmu obsadili místa v 1. All-Star týmu. Boje v soutěži NHL zřejmě hráče Red Wings natolik vysílily, že se ani nedostali do finále poháru, čímž značně ulehčili situaci Montrealu, který si poměrně jednoduše poradil se svým soupeřem z Bostonu a obhájil zisk trofeje.

 

V roce 1957 také vznikla Asociace hráčů NHL, která hájí jejich zájmy a zprostředkovává smlouvy. Znamenala velkou výhodu zejména pro hráče, kteří nedosahovali špičkových výkonů, protože je zbavovala nejistoty a nezbytnosti přímého jednání s vedením toho kterého klubu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.