bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Supersérie mezi kluby NHL a SSSR 1975-91

Supersérie byla jedním z mnoha kontaktů evropského a zámořského hokeje v 70. a 80 letech minulého století. Nápad pořádat střetnutí klubových mužstev se zrodil v roce 1975. Od té doby začala za Atlantik pravidelně létat především sovětská mužstva, hlavně moskevské kluby CSKA, Spartak a Dynamo, Křídla sovětů, a také Dynamo Riga nebo Chimik Voskresensk. Jednalo se o mužstva, která byla většinou doplněna pro ještě vyšší výkonnost o reprezentanty z jiných oddílů. Na přelomu roku 1982 a 1983 se v zámoří představil reprezentační tým Sovětského svazu.

Podobné konfrontace přispívali k rozšíření vzájemných styků a obohacování obou hokejových škol. Zámořští profesionálové přejímaly poznatky ze sovětského hokeje a naučili se hrát víc kombinačně. Zároveň ale byl zase vidět na sovětských hokejistech vliv severoamerického stylu, který se zakládal zejména na neutuchající bojovnosti a velkém důrazu v osobních soubojích. Supersérie určitě přispěla k celkovému rozvoji ledního hokeje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.