bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Je to o tvrdé práci, štěstí se pak za Vámi otočí, říká Rutta

22. listopadu 2018, 9:45

Jan Šlapáček

(Washington, od našich zpravodajů) - V minulém ročníku patřil k největším českým překvapením v NHL a vybudoval si solidní pozici. Začátek nové sezóny mu však nevychází podle plánů, nicméně Jan Rutta nic nevzdává a je připraven tvrdě pracovat, aby se vše v dobré obrátilo.

Jaký to byl dneska zápas? (WSH - CHI 4:2 pozn. redakce)

Určitě nám nepomohlo, že jsme brzy prohrávali 0:2. Samozřejmě jsme makali a snažili se, abychom to dotáhli. Šance na to i byly, ale bohužel to tam nespadlo.

Jak hodnodíte vstup Chicaga do této sezóny?

Měli bychom rozhodně více vyhrávat. Byla tady změna trenéra, zvykáme si na nové věci a věřím tomu, že s postupem času budeme hrát lépe.

Jak se změnila Vaše hra pod novým trenérem?

Hrajeme více s pukem, změnili jsme pár věcí v obranném pásmu, co se týká napadání. Je to určitá změna, která už je na naší hře podle mého vidět a s přibývajícími zápasy to bude jenom lepší.

Před sezónou jste říkal, že se zaměříte více na kondici než na sílu. Projevuje se to na Vaší hře? Jste spokojený s výkony?

Určitě by to mohlo být lepší. Zatím ani nehraji tolik, abych tu kondici pořádně prodal. Je to dlouhá sezóna, člověk musí zůstat pozitivní a pořád pracovat, všechno se to může otočit.

Minulý rok jste do kolotoče jménen NHL vletěl raketovým tempem. Jak byste tuhle sezónu srovnal s tou minulou?

Rozhodně minulý rok nebyla taková očekávání, celkem se nám i na začátku sezóny dařilo. Letos sem od toho něco čekal, zatím to nevychází podle představ. Ale jak jsem říkal, všechno je to o té práci a ono se to otočí.

I tak jste jedním z mála českých obránců, kteří pravidelně nastupují v NHL. Myslíte, že to mají naši obránci těžší než útočníci se v zámoří prosadit?

Těžko říct. Máme zase spoustu mladých obránců, kteří buď dostali pár startů v NHL, a nebo se vyhrávají na farmě, takže ti obránci tady jsou a je jen otázkou měsíců či let, kdy jich tady bude zase víc.

Hrajete v Chicagu, ve kterém žije snad nejvíce Čechů, co se amerických měst týče. Poznal jste už místní českou komunitu? Chodí se na dívat na zápasy?

Určitě chodí, občas je tam na rozbruslení vidím. Během sezóny ale toho času na ten osobní život moc není, takže zase tolik toho neznám.

Jste tady s Davidem Kämpfem, pak ještě s Dominikem Kahunem, který rovněž mluví česky. Držíte nějak více při sobě?

To bych ani neřekl. Já s jazykem nemám problém, takže se bavím se všema. Ale samozřejmě je to super, když můžete použít svůj rodný jazyk. K Davidovi mám rozhodně nejblíž, protože jsme spolu hráli i spoustu let v Chomutově.

Do zámoří jste přišel právě ze zmíněného Chomutova. Sledujete, jak se mu daří?

Určitě sleduju. Zajímá mě Extraliga jako celek, takže sleduji všechno. V Chomutově to je prostě takové, jaké to je.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.