NHL.cz na Facebooku

Kletba trvá! Poslední obětí jsou Panthers

25. května 9:30

David Zlomek

V NHL máte spoustu tradicí a nepsaných pravidel. Ať už jde o plnovousy v play-off, nesahání na trofej po vítězství v konferenčním finále či o akt gentlemanství po konci série, kdy si týmy navzájem popřejí hodně štěstí. Kromě zavedených tradic však nějakou dobu funguje i jedna kletba.

Její poslední obětí jsou borci Floridy. A o co se jedná? Inu, tým, jenž vyhraje Prezidentskou trofej pro vítěze základní části, nedosáhne na Stanley Cup. Stalo se to už podeváté v řadě.

Zdálo se, že Floridu nemůže nic zastavit. Rekordní základní část v rámci historie organizace, následně první postup přes první kolo od roku 1996. Čekala se super série s Tampou Bay. Ta ale neponechala nic náhodě a své protivníky smetla v nejrychlejším možném čase.

Kletba tak pokračuje! Prezidentská trofej se udílí od sezony 1985/85. Jedinou výjimkou, kdy nepoznala vítěze, byl pochopitelně výlukový ročník 2004/05.

Zprvu se přitom zdálo, že o žádné kletbě nebude řeč. Sedm z prvních sedmnácti týmů, které trofej získaly, nakonec dokráčelo až na samotný vrchol. Namátkou Oilers v roce 1987, Rangers v roce 1994 či Colorado s Detroitem na začátku milénia.

Nicméně vězte, že od výluky tento „double“ získaly pouze dva celky. V roce 2008 slavil Detroit a naposledy v roce 2013 Chicago.

Od té doby nic. A to už devět let. Nejdále se dostali dva roky po úspěchu Chicaga Rangers, kteří však ztroskotali v konferenčním finále. Zbytek týmů se balil převážně po druhém kole.

Obzvlášť bolestivé roky zažívali například fanoušci Washingtonu, jejichž miláčci vyhráli trofej pro nejlepší tým základní části dvakrát za sebou (2016, 2017), avšak pokaždé z toho byl odchod v druhém kole. Na vysněný Pohár dosáhla Ovečkinova parta paradoxně v roce následujícím, kdy vyhrála „pouze“ svou divizi.

Panthers musí doufat, že je čeká podobný osud jako rivaly z Tampy Bay. Ti před lety také profrčeli základní částí a celou ji ovládli, nicméně následně tvrdě narazili už v prvním kole. Následovaly však dva Stanley Cupy. A třetí je na cestě…

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];