bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Biliár na ledě? Potřeboval jsem hlavně střídat, komentoval nevšední trefu Pastrňák

29. října 2023, 8:30

Jiří Lacina

Pokud si hokejový svět pamatuje českého ostrostřelce především pro jeho dělovou ránu bez přípravy, pak v sobotu všem dokázal, že má spektrum zakončení mnohem širší. Proti Detroitu proměnil už své druhé trestné střílení v sezóně a podruhé trefil i prázdnou klec soupeře.

Pastrňák všem předvedl, že se i z opovrhovaného kumštu, který Alexandr Ovečkin degradoval na rutinu, se dá udělat umění! Když zkoušel Detroit pár minut před koncem hru bez brankáře, dostal se k puku.

Snad proto, že byl unavený, snad proto, že nechtěl riskovat střelu přes Moritze Seidera,  se rozhodl pro jemný biliár. Kotouč poslal na druhou stranu odrazem přes mantinel.

Střela si pomaloučku našla cestu tam, kam jí celá hala tlačila očima!

„Vsadím se, že Pasta geometrii moc neovládá, ale na ledě jí chápe docela dobře,“ smál se po utkání trenér Jim Montgomery, který podobných gólů určitě za život moc neviděl.

Zdánlivě nedůležitá trefa vzbudila mezi novináři mimořádný ohlas. Spoluhráč Patrick Brown se českého střelce ptal, jestli se mu vyplatily zkušenosti z kulečníku. Ten jakékoli zvláštní dovednosti odmítl: „Ne, jsem v něm hrozný. Byl jsem jen utahaný,“ řekl bez vytáček.

Férově se doznal, že to ani nebyl plán. „Jen jsem se snažil dostat puk pryč. Už jsem tam byl nějakou chvíli a potřeboval jsem střídat. Upřímně, byl to šťastný odraz. Chtěl jsem jít z ledu a dopřát nohám odpočinek,“ smál se autor 309 branek v NHL.

Osm z nich vstřelil v osmi zápasech této sezóny. Boston v neděli vyhrál nad Detroitem (4:1) už své sedmé utkání, teprve podruhé ale vstřelil aspoň čtyři góly. Pasta přispěl dvěma.

O pár minut dřív totiž zvyšoval na 3:1 proměněným trestným nájezdem. Tentokrát nezvolil prudký florbalový švih, rozhýbal si brankáře a puk poslal z forhendu přesně do vinglu.

„Má hodně variant. Je potřeba být nečitelný a umět toho víc. Proto je světovým hráčem. Jsem rád, že ho v týmu máme,“ chválil kamaráda Jeremy Swayman.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.