bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Oficiálně: Konec spekulací! Francouz se ve 33 letech loučí s hokejem

19. dubna 11:12

Ondřej Mach

Kolem 10:30 se usadil v konferenční místnosti jednoho z pražských hotelů a zahlásil předpokládané: Opona jde dolů, končím! Gólman Pavel Francouz kvůli neustávajícím zdravotním lapáliím definitivně mává na rozloučenou kariéře, kterou předloni v červnu ozdobil ziskem Stanleyova poháru.

„Je to něco, k čemu jsem poslední rok směřoval. Určitě nepříjemná, smutná záležitost, ale snažím se na to koukat tak, že něco končí a něco začíná,“ uvedl před zástupci médií.

Chřadnoucí zdraví ho sužovalo dlouhodobě. Už před třemi lety vynechal kompletní sezonu v NHL kvůli operacím kyčlí, v listopadu zase z blíže nespecifikovaných důvodů odpískal právě vrcholící ročník.

Mezi tři tyče si Francouz naposledy stoupl 10. dubna minulého roku. Na podzim se potom s Coloradem domluvil, že se odletí léčit do Česka, aby mohl být nablízku rodině a kamarádům.

„Je to něco, k čemu jsem poslední rok směřoval.“

Ani ne měsíc zpátky naznačil pravděpodobný odchod do hokejového důchodu sám generální manažer Chris MacFarland. „Nemáme pocit, že by netrpělivě vyhlížel návrat,“ pravil v podcastu DNVR Colorado Avalanche.

S organizací pojí fanoušky oblíbeného Frankieho dvouletý kontrakt na čtyři miliony dolarů, který doběhne koncem června. A potom? Do coloradských barev už se pro soutěžní zápas znovu nenasouká.

Zároveň potvrdil, že v kariéře nebude pokračovat ani v Evropě. Čistě hypoteticky by se nabízelo spojení s mateřskou Plzní nebo Litvínovem, ale... Z tohohle scénáře nic nebude.

„Uvědomuju si, jak strašně rychle to uteklo. Pamatuju si na veterány v Plzni, když nám v osmnácti letech říkali, ať si vážíme každé sezony, každého play off,“ vzpomínal Francouz.

„Najednou tady sedím a končím. Byla to zábava, i když to někdy bylo těžké a složité. Úžasné časy. Jsem vděčný lednímu hokeji za krásné zážitky,“ doplnil někdejší reprezentační brankář.

„Úžasné časy. Jsem vděčný lednímu hokeji za krásné zážitky.“

Historický titul s Litvínovem. Dvakrát nejlepší brankář extraligy, jednou KHL. Progres z farmy v zámoří do NHL a absolutní vrchol v podobě Stanley Cupu. A to je jenom výčet těch největších úspěchů...

„Hráčů takového charakteru jako Pavel je strašně málo. Sedím tady, jsem naměkko a je mi líto, že končí. Mrzí mě to, protože jsem doufal, že se mu podaří si kariéru ještě prodloužit,“ pronesl Robert Spálenka z agentury Sport Invest.

Vedle toho se účastnil šesti mistrovství světa, v roce 2018 zastával v národním týmu pozici jedničky na olympijském turnaji v jihokorejském Pchjongčchangu. Dohromady na mezinárodní scéně odchytal 49 zápasů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.