bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Velké překvapení v NHL! San Jose pustilo Tomáše Hertla ke konkurenci

8. března 21:06

Ondřej Mach

Blesk z čistého nebe rozčísl páteční uzávěrku přestupů v NHL. V hlavní roli? Tomáš Hertl. Dlouholetý svazek se San Jose se neočekávaně přetrhl, českého centra zvábil úřadující šampion z Las Vegas.

Bezpochyby se jedná o největší trejd letošní sezony. Za Atlantikem podobné transakce označují slovíčkem blockbuster.

Protihodnotou za českou hvězdu by měl být výběr v 1. kole draftu 2025 a švédský talent David Edstrom. Sharks naopak obdrželi volby ve třetím kole na draftech 2025 a 2027, k tomu si ponechali 17 % jejího platu.

Připomínáme, že Las Vegas Golden Knights minulý rok oslavili historický Stanley Cup a také letos hýří nejvyššími ambicemi. Generální manažer Kelly McCrimmon se při uzávěrce i tentokrát držel své all-in taktiky.

Dosavadní zaměstnavatel Hertla poslal o dům dál navzdory mega kontraktu, na kterém se obě strany dohodly před necelými dvěma roky. Pakt platí až do konce sezony 2029/30 a nese celkový výdělek 65 milionů dolarů.

Zároveň obsahuje doložku o nevyměnitelnosti, Hertl tedy s odchodem musel souhlasit. Namísto případné účasti na domácím MS v Praze tedy s úřadujícím šampionem pravděpodobně bude bojovat o stříbrný pohár.

Ale nepředbíhejme... V současné době se nachází na listině dlouhodobě zraněných hráčů, po All-Star víkendu totiž podstoupil operaci kolene. Délku jeho absence lékaři odhadovali minimálně na několik týdnů.

Pro play off by ovšem mohl být zpátky, jenže ne se žralokem na hrudi. V organizaci, která slávistického odchovance před téměř dvanácti lety draftovala, nastřádal 712 startů a 484 kanadských bodů (218+266).

Teď se vzájemné cesty překvapivě dělí.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.