bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Draisaitl vyřadil Barkova, lídra Cats trefil do hlavy! Nic zákeřného, hájí se

11. června 10:00

Tomáš Zatloukal

Florida vede ve finále Stanley Cupu 2:0 na zápasy, jenže naprosté euforii nepropadá. V hráčích se pocity mísí, radost z druhého triumfu nad Edmontonem zastiňuje strach o Sašu Barkova. Kapitán předčasně dohrál, když v polovině třetí třetiny schytal ránu předloktím od Leona Draisaitla.

Byl to nevšední střet superhvězd.

Barkov, mimochodem podle Waynea Gretzkyho nejlepší forvard od časů Bryana Trottiera, měl puk u dlouhého mantinelu. Mírně sklonil hlavu.

S velkou vervou si to za ním namířil Draisaitl, vysoce produktivní machr považovaný za jednoho z top útočníků planety. Chtěl Barkova odstavit, odstrčit od kotouče ramenem.

Jenže situaci neodhadl správně. Barkova trefil do hlavy.

A vyfasoval dvě minuty za hrubost.

Viditelně otřesený Fin dlouho klečel na ledě, držel se za tvář. Klidně mu mohla rupnout lícní kost, i tímto směrem vedou spekulace.

Panthers pochopitelně o stavu svého lídra po zápase mlčeli. A nevyjadřovali se ani k Draisaitlově zákroku. “Nemám k tomu žádný komentář,” prohodil Matt Tkachuk.

Tahoun Oilers svůj manévr okomentoval následovně: “Nic zákeřného to podle mě nebylo, byl to prostě jen hit.” Uvedl také, že ho do souboje s Barkovem nehnala frustrace nepříznivého vývoje série.

Uznal ovšem, že Barkova patrně zasáhl výše, než chtěl. “Možná to bylo trochu vysoko, ale rozhodně jsem neměl v úmyslu ho zranit.”

Maurice: Tady nejsme u Oprah

Floridský kouč Paul Maurice na otázku, co si o momentu, který může být pro další průběh finale klíčový, myslí a zda by Draisaitlův atak měla zkontrolovat NHL, odpověděl lakonicky. “Liga se dívá na každý hit.”

Když po něm zámořské novináři chtěli jeho osobní zhodnocení, prohodil: “Tohle není show Oprah Winfreyové, na mých pocitech nezáleží.”

Je to další zábavná, lehce sarkastická glosa, kterými letos přímo srší. Do smíchu mu ale zcela jistě není, Barkov je klíčovou postavou mančaftu a štítem, který dokázal eliminovat Connora McDavida i Draisaitla.

Opět ukazoval, že mu letošní Selkeho trofej (druhá v kariéře) sluší.

Pokud se nedá do pátku do kupy, bude muset Maurice vymyslet nový plán, jak krotit ukrutně nebezpečné borce s čísly 97 a 29.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.